u24
07 مرداد 1401 - 15:41

نباید به مسائل ظاهری ماه محرم اکتفا کنیم

امام‌جمعه موقت نطنز گفت: محرم کانون فرهنگ و علم است و ما نباید به مسائل ظاهری این ماه اکتفا کنیم؛ ما باید از این فرصت طلایی محرم استفاده کرده و جوانان گمنام و آماده‌ به‌ خدمت را شناسایی و با همراهی با این جوانان و قشر جوان و گمنام آن‌ها را به جامعه معرفی کنیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از نطنز، حجت‌الاسلام منصور احمدی جزنی امام‌جمعه موقت نطنز در خطبه‌های این هفته با تسلیت ایام شهادت امام حسین (ع) اظهار کرد: ماه محرم، ماه ترویج فرهنگ اسلامی و تمدن اسلامی است، امروز دشمن در فضای مجازی و در فضای حقیقی مرتب علیه اسلام و ماه محرم و امام حسین(ع) فتنه‌گری و سیاه‌نمایی می‌کند و این وظیفه ما است که در برابر آن‌ها بایستیم و با ترویج فرهنگ اسلامی و تمدن اسلامی پاسدار خون امام حسین (ع) باشیم.

وی افزود: دشمن در هجمه‌های بیرونی خود علیه ایران به استیصال رسیده و به دنبال اختلاف‌افکنی در درون جامعه ایران اسلامی است و با مطرح کردن شبهه‌هایی مثلا در زمینه حجاب می‌خواهد قدرت ایران را تحت‌الشعاع قرار دهد و باید مواظب حیله جدید دشمن باشیم.

احمدی جزنی تصریح کرد: محرم کانون فرهنگ و علم است و ما نباید به مسائل ظاهری این ماه اکتفا کنیم؛ ما باید از این فرصت طلایی محرم استفاده کرده و جوانان گمنام و آماده‌ به‌ خدمت را شناسایی و با همراهی با این جوانان و قشر جوان و گمنام آن‌ها را به جامعه معرفی کنیم.

احمدی جزنی با گرامیداشت ۵ مرداد سالروز اقامه نماز جمعه گفت: وظیفه ائمه جمعه ارتباط ویژه با جوانان و نوجوانان و حمایت از جوانان فعال و انقلابی است که با معرفی آن‌ها به صحنه بیایند و برای کشور و مملکت خدمت انجام دهند.

وی در پایان گفت: شرق و غرب از ابتدا تاکنون جدایی دین از سیاست بوده اما می‌دانیم چنانچه دین از سیاست جدا شود نه دیگر سیاست خواهیم داشت و نه دین، سیاست ما سیاست سازش‌کارانه، مفتضحانه، کرنش در مقابل قدرت‌های بزرگ خواهد بود و چنانچه دین حاکمیت نداشته باشد دیگر اثر خودش را در جامعه از دست می‌دهد.

امام‌جمعه موقت نطنز بیان کرد: دین با سیاست پیوندی ناگسستنی دارند و مکمل یکدیگر در پیدایش جامعه ایده آل الهی هستند و بایستی مواظب فتنه دشمنان در این خصوص باشیم.

ضرورت تبیین اهداف قیام امام حسین (ع) در جامعه

ضرورت تبیین اهداف قیام امام حسین (ع) در جامعهضرورت تبیین اهداف قیام امام حسین (ع) در جامعهحجت‌الاسلام علیرضا قاسمی خطیب جمعه بادرود در خطبه‌های نماز جمعه بادرود ضمن اشاره به مراسم استقبال از محرم که با شعار ندای محرم با حضور مردم ولایت مدار بادرود انجام شد، اظهار کرد: استقبال از محرم با شعار ندای محرم در حقیقت استقبال از کاروان حسینی و از طرفی مراسم استقبال محرم با همین عنوان ندای محرم در حقیقت لبیک گفتن به امام حسین (ع) است.

وی افزود: اصولاً عزاداری برای سیدالشهدا (ع) لبیک گفتن به خداوند متعال است و این‌ یک حقیقتی است که کسی که با امام حسین بیعت کند با خداوند بیعت کرده است، همان‌طور که می‌دانید امام حسین (ع) حرف شخصی با مردم ندارد و حرف و سخن و منطق امام حسین (ع) همان حرف و سخن و منطق پیامبر اسلام(ص) و خداوند متعال است.

خطیب جمعه بادرود ادامه داد: امام حسین (ع) فلسفه قیام خود را احیای دین خدا بیان می‌کند و در وصیت‌نامه‌ای کوتاه اما بسیار پرمحتوا به برادرش محمد حنفیه می‌نویسد که من از سر هوا و هوس قیام نکردم و قصد افساد و ظلم به دیگران هم ندارم و به دنبال پست و مقام و مال دنیا هم نیستم بلکه به‌منظور اصلاح امت جدم قیام کرده‌ام.

قاسمی گفت: قیام امام حسین (ع) برای احیای امربه‌معروف و نهی از منکر، سازش‌ناپذیری در برابر دشمن، ظلم‌ستیزی و احیای دین اسلام بود و ما وظیفه‌داریم در ایام عزاداری و در جهاد تبیین اهداف قیام را برای مردم به‌خوبی تبیین کنیم.

انتهای پیام/63025/ق

منبع: فارس
شناسه خبر: 491486