u24
31 شهریور 1401 - 07:34

حضور واسطه‌ها در عرضه گوشت قانونمند شود

رئیس اتحادیه صنف گوشت قرمز اصفهان گفت:عرضه گوشت قرمز در بازار بدون حضور دلال‌ها و واسطه‌ها امکان‌پذیر نیست، بنابراین باید حضور واسطه‌ها د عرضه گوشت قانونمند شود و با یک نرخ مصوب و قانونی به فعالیت بپردازند.

- اخبار استانها -اصغر پورباطنی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان ، خبرهای منتشر شده درخصوص اختلاف 50 درصدی قیمت گوشت قرمز در دامداری و بازار و نقش دلال‌ها در این اختلاف قیمت را تکذیب کرد و اظهار داشت: این خبر صحت ندارد، البته دلال‌ها در بازار گوشت قرمز اثر می‌گذارند اما پروسه عرضه گوشت قرمز در بازار بدون حضور دلال‌ها و واسطه‌ها امکان‌پذیر نیست، بنابراین باید حضور واسطه‌ها در عرضه گوشت قانونمند شود و با یک نرخ مصوب و قانونی به فعالیت بپردازند.

اصفهان ،اصفهان ،اصفهانوی افزود: به طور کلی باید گفت که هزینه‌های رایج یک قصابی نرخ گوشت قرمز در حدود 15 تا 20 هزار تومان افزایش می‌دهد.

رئیس اتحادیه صنف گوشت قرمز اصفهان تصریح کرد: قصاب‌ها برای تهیه گوشت مورد نیاز شهروندان، علاوه بر هزینه دام، باید هرینه‌های مختلفی پرداخت کنند که شامل پرداخت هزینه به بنگاه‌های فروش حیوان زنده، هزینه حمل و نقل، هزینه کشتارگاه‌ها می‌شود و در عمل به هر یک کیلو گوشت، حدود 15 تا 20 هزار تومان هزینه اضافه می‌شود.

وی در ادامه گفت: حدود 70 تا 80 درصد دام سبک استان اصفهان از استان‌هایی مانند آذربایجان، همدان، کردستان وارد می‌شود و دامدارهای اصفهان تنها حدود 20 درصد دام سبک استان را تامین می‌کنند.

15 تن گوشت قرمز فاقد هویت از واحد بسته‌بندی زیرزمینی در ری کشف شد

15 تن گوشت قرمز فاقد هویت از واحد بسته‌بندی زیرزمینی در ری کشف شدپیشنهاد دامداران  برای خرید توافقی گوشت قرمز اعلام شد

پیشنهاد دامداران  برای خرید توافقی گوشت قرمز اعلام شددرخواست اتحادیه دامداران برای عرضه مستقیم گوشت قرمز در میادین میوه و تره بار

درخواست اتحادیه دامداران برای عرضه مستقیم گوشت قرمز در میادین میوه و تره بارپورباطنی با اشاره به تاثیر افزایش قیمت نهاده‌های دامی بر نرخ گوشت قرمز در بازار، گفت: تاثیر گرانی نهادهای دامی بر قیمت گوشت قرمز توسط خود دامداران و اتحادیه این صنف نیز بارها عنوان شده است؛ وقتی یک دامدار مجبور است که به طور مثال جو را به قیمت کیلویی 10 تا 11 هزار تومان بخرد، قطعاً روی نرخ دام و قیمت گوشت تاثیرگذار خواهد بود.

رئیس اتحادیه صنف گوشت قرمز اصفهان پیرامون خبرهای منتشر شده درمورد کشتار دام‌های مولد خاطرنشان کرد: برخی از دامدارها به دلیل افزایش قیمت علوفه و نهاده‌های دامی و خشکسالی‌های اخیر، اقدام به فروش دام‌های مولد و گاوهای شیرده کردند و این مسئله در جهاد کشاورزی هم مطرح شد.

وی تفاوت قیمت گوشت قرمز را ناشی از تفاوت سطحی کیفی این محصول دانسته و متذکر شد: گوشت قرمز بر اساس کیفیتی که دارد با سه نرخ عرضه می‌شود و بر همین اساس گوشت بره درجه یک کیلویی 170 هزار تومان، گوشت درجه 2 گوسفندی کیلویی 130 هزار تومان و گوشت درجه 3 با نرخ کیلویی 110 هزار تومان به فروش می‌رسد.

انتهای پیام/170/ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 751129