u24
22 مرداد 1401 - 09:53

ما به «تماشای واقعه» دعوت شدیم/ مسئولیت کار عاشورایی سنگین‌تر است

مجری برنامه محرمی «تماشای واقعه» بیان کرد که حضورش در این برنامه چیزی جز لطف امام حسین(ع) نبوده و فکر می‌کند به این برنامه دعوت شده است.

ابوالفضل اینانلو مجری برنامه «تماشای واقعه» که در دهه اول محرم از شبکه تماشا پخش شد، در گفتگو با خبرنگار مهر در توضیحاتی درباره حضور در این برنامه بیان کرد: حضورم در برنامه «تماشای واقعه» چیزی جز لطف امام حسین (ع) نبوده است، به نظرم هر کسی در هر حوزه‌ای و جایگاهی که حضور دارد در ایام محرم کاری انجام می‌دهد که حس می‌کند درست است. درباره این برنامه هم فکر می‌کنم این ما بودیم که به آن دعوت شدیم و خیلی خوشحال هستم.

خبرنگار مهرحوزه‌ایوی درباره اجرای برنامه محرمی و مسئولیتی که بر عهده مجری است توضیح داد: تردیدی نیست که مسئولیت این برنامه سنگین‌تر است و عوامل برنامه تمام تلاش خود را می‌کنند که برنامه به بهترین شکل ممکن روی آنتن برود.

عهدهاینانلو درباره بازخوردهایش از این برنامه یادآور شد: ما از هنرمندانی دعوت می‌کنیم که در حوزه عاشورا اثری خلق کرده باشند، این فضا برای من خیلی جذاب است و استقبال خوبی از طرف مخاطبان داشتیم. اطرافیان خودم هم برنامه را می‌بینند و ارتباط خوبی برقرار کردند.

هنرمندانیوی درباره تنوع در برنامه‌های محرمی نیز عنوان کرد: در این ایام هرکسی فضایی را به اقتضای علایق خود دنبال می‌کند، بخشی از مردم مداحی دوست دارند و برخی هم برنامه‌های گفتگومحور و سخنرانی علاقه دارند. ما نمی‌توانیم ذائقه مخاطب را مشخص کنیم هر کسی با توجه به سلیقه و ذائقه اش، برنامه مورد نظرش را هم در شبکه‌ها پیگیری می‌کند و این تنوع برنامه سازی در تلویزیون به خصوص امسال دست مخاطب را باز گذاشته است.

گفتگومحورتوجهاشداود نجفی برزگر تهیه‌کننده برنامه «تماشای واقعه» هم درباره این برنامه به خبرنگار مهر گفت: ما در برنامه «تماشای واقعه» سعی کردیم، به معرفی هنرمندانی که در حوزه عاشورا و امام حسین (ع) کارهای خاص انجام دادند بپردازیم، تلاش کردیم اینها جلوی دوربین برنامه بیایند و علاقه و ارادتمندی خودشان را به سالار شهیدان نشان دهند.

داودخبرنگار مهرع)وی اضافه کرد: یکی با نقاشی، یک هنرمند با شعر، یکی با مینیاتور و یکی با عکس و خلاصه با هر هنری در روضه هنری ما جمع شدند و علاقه خودشان را نشان دادند. از طیف‌های مختلفی در جامعه حضور دارند و یک اثر هنری خلق کردند و ما از آنها دعوت کردیم که در برنامه باشند.

مختلفیاین تهیه کننده درباره سریال‌ها و برنامه‌های ماندگار مرتبط با محرم، عاشورا و امام حسین (ع) که کمتر مثل آنها ساخته شده است، بیان کرد: شاید یک خلا در این حوزه برنامه‌های یک نواختی باشد که ساخته شده است و شاید هم ما داریم این چنین نگاه می‌کنیم یعنی اگر به اطرافتان نگاه کنید آدم‌های مختلفی هستند که با نگاه‌های خاص خودشان این موضوع یعنی نام و یاد امام حسین (ع) را دنبال می‌کنند.

خلابرنامه «تماشای واقعه» کاری از شبکه تماشا با همکاری مرکز هنری رسانه‌ای نهضت تولید و پخش شده است.

رسانه‌ای نهضت

منبع: مهر
شناسه خبر: 575273