u24
15 مرداد 1401 - 02:46

واکنش گروه‌های مقاومت عراق به حمله سبعانه رژیم صهیونیستی به نوار غزه

تهران- ایرنا-شخصیت ها و گروه های سیاسی عراق در واکنش به حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به نوار غزه واکنش نشان داده و اعلام کردند و خواستار اقدام و برخورد جامعه بین الملل با رژیم اپارتاید و جلوگیری از کشته شدن مردم بی دفاع فلسطین شدند.

به گزارش ایرنا از رسانه‌های عراقی، هادی العامری دبیرکل سازمان بدر در واکنش به حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه گفت که جنایت دشمن صهیونیستی را در میانه سکوت عادی سازان روابط با تل آویو صورت می‌گیرد.

هادی العامری دبیرکل سازمان بدردر بیانیه دبیرکل سازمان بدر حملات بزدلانه دشمن صهیونیستی علیه مردم مجاهد و مقاوم فلسطین در نوار غزه محکوم شده است.

وی همچنین ترور تیسیر الجعبری مقام ارشد گردان‌های قدس و جمعی از شهدای دیگر را نیز به مردم و نیروهای مقاومت فلسطین تسلیت گفت.

العامری خاطرنشان کرد: دشمن صهیونیستی در میانه سکوت و تحقیر عادی‌سازان ذلیل روابط با رژیم صهیونیستی در منطقه و همدستی کشورهای حامی این رژیم موقت به جنایات خود ادامه می دهد.

عصائب اهل الحق

عصائب اهل الحقاین گروه مقاومت عراقی در بیانیه‌ای اعلام کرد: بر همبستگی ابدی خود با ملت فلسطین و مقاومت شجاعانه مردم برای خنثی کردن نیرنگ صهیونیست‌های متجاوز تأکید می کنیم.

عصائب اهل الحق از دولت عراق و نیروهای ملی و مردمی این کشور خواست که از پایداری و استقامت مردم فلسطین حمایت و پشتیبانی کنند.

گردان‌های حزب الله عراق

گردان‌های حزب الله عراقاین گروه عراقی نیز اعلام کرد که از اقدام رژیم صهیونیستی برای ترور برادران فلسطینی خود شگفت زده نشده، بلکه از سکوت کشورهای عربی شگفت زده‌ایم.

حزب الله عراق ادامه تجاوزات مستمر رژیم صهیونیستی علیه ملت مقاوم فلسطین را نتیجه پذیرش عادی سازی روابط با صهیونیست‌ها دانسته است.

این گروه مقاومت عراقی اعلام کرد: ترور و بمباران منازل مسکونی توسط دشمن رویکرد جنایتکارانه این رژیم را نشان می‌دهد.

جنبش نجبای عراق

جنبش نجبای عراقاکرم الکعبی دبیرکل جنبش نجبای عراق در این باره اعلام کرد که گروه‌های مقاومت فلسطین با پاسخ به رژیم صهیونیستی، تل آویو را شوکه کردند.

الکعبی همچنین تصریح کرد: گروه‌های مقاومت فلسطین با اتحاد و یکپارچگی در پاسخ به تجاوزگری رژیم صهیونیستی، این رژیم را شوکه کرده‌اند.

تیپ آزادگان عراق (لواء احرار العراق)

تیپ آزادگان عراق (لواء احرار العراق)این گروه عراقی نیز عراق کرد مراکز اشغالگران صهیونیست و مقر آنان در شمال عراق، اهداف قانونی و مشروع برای حمله خواهد بود.

محکومیت نیروهای مقاومت عراق پس از آن رخ می دهد که ارتش رژیم صهیونیستی روز جمعه چند منطقه نوار غزه را هدف حملات هوایی خود قرار داد که در جریان آن تاکنون دست‌کم ۱۰ فلسطینی از جمله یک کودک پنج ساله شهید و ۵۵ نفر دیگر زخمی شده

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 538366