u24
14 مرداد 1401 - 18:40

خسارات سیل در چهارمحال و بختیاری جبران می‌شود

معاون اجرایی رئیس جمهور با بیان اینکه تعداد قابل توجهی از روستا‌ها و شهر‌های چهارمحال و بختیاری درگیر سیلاب شده‌اند، گفت: به مردم سیل‌زده اطمینان می‌دهیم که خسارات سیل جبران خواهد شد.

سید صولت مرتضوی ۱۴ مردادماه در جریان بازدید از روستای سیل‌زده بارده با بیان اینکه سیل خساراتی به مردم در بخش منازل، اشتغال، اراضی کشاورزی، دام و ... وارد کرده است، اظهار کرد: بابت خسارت وارده به مردم متاثر هستیم، اما از هوشیاری مردم سپاسگزاریم که منازل خود را تخلیه کردند تا شاهد تلفات جانی در روستای بارده نباشیم.

روستای سیل‌زده باردهخسارتمعاون اجرایی رئیس‌جمهور افزود: سازه‌هایی در مسیر رودخانه ایجاد شده است که این مسئله موجب افزایش خسارات شد، استاندار چهارمحال و بختیاری از روز اول وقوع سیلاب تمام قد پای کار بودند و با مسئولان کشوری ارتباط لحظه به لحظه داشتند.

بیشتر بخوانید

بیشتر بخوانیدمدیریت فوری حوادث باعث کاهش ضایعه‌ها و خسارت‌ها می‌شودمدیریت فوری حوادث باعث کاهش ضایعه‌ها و خسارت‌ها می‌شودمدیریت فوری حوادث باعث کاهش ضایعه‌ها و خسارت‌ها می‌شودوی با بیان اینکه تعداد قابل توجهی از روستا‌ها و شهر‌های چهارمحال و بختیاری درگیر سیلاب شده‌اند، گفت: امروز بازدید میدانی از روستای بارده صورت گرفت، به مردم سیل‌زده اطمینان می‌دهیم که خسارات سیل جبران خواهد شد و با همکاری مردم، روستا بهتر از گذشته ساخته می‌شود.

مرتضوی بیان کرد: پس از اتمام سرکشی از روستای سیل‌زده بارده در جلسه ستاد مدیریت بحران چهارمحال و بختیاری تصمیماتی اتخاذ خواهد شد، بخشی از اقدامات باید در سطح استان پیگیری شود و بخشی نیز به‌صورت ملی پیگیری خواهد شد.

معاون اجرایی رئیس جمهور با تاکید بر اینکه قدری از آلام سیل‌زدگان با حضور نیرو‌های جهادی و ... التیام بخشیده شده است، عنوان کرد: خسارات ناشی از سیل در تمامی بخش‌ها به زودی جبران می‌شود.

در ادامه غلامعلی حیدری استاندار چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: حضور معاون اول رئیس جمهور در استان یک فرصت مغتنم است و در سفر ریاست جمهوری نیز عنایت ویژه‌ای به استان داشتند.

وی تاکید کرد: قطعا با پیگیری معاون اجرایی رئیس جمهور، اعتبارات برای جبران خسارات سیل به سرعت تخصیص پیدا خواهد کرد.

باشگاه خبرنگاران جوانچهارمحال و بختیاریشهرکرد

شناسه خبر: 537278