u24
30 شهریور 1401 - 20:39

آغاز ساخت ۵ هزار پنل خورشیدی در فارس

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) فارس گفت: تا ۵ سال آینده سالانه ۵ هزار پنل خورشیدی ویژه متقاضیان و مددجویان در استان ساخته می‌شود.

مرتضی موصلی از اجرای ۵ هزار طرح نیروگاه خورشیدی ۵ کیلوواتی برای مددجویان و نیازمندان ۵ دهک پایین درآمدی جامعه خبر داد و گفت: به زودی احداث این نیروگاه‌ها با همراهی بسیج سازندگی و تامین سرمایه از طرف بانک‌های عامل شروع می‌شود.

مرتضی موصلی از اجرای ۵ هزار طرح نیروگاه خورشیدی ۵ کیلوواتی برای مددجویان و نیازمندان ۵ دهک پایین درآمدی جامعه خبر داد و گفت: به زودی احداث این نیروگاه‌ها با همراهی بسیج سازندگی و تامین سرمایه از طرف بانک‌های عامل شروع می‌شود.او گفت: کمیته امداد فارس در سال‌های گذشته موفق به اجرای بیش از ۱۰۵۰ واحد پنل خورشیدی شده است.

موصلی با اشاره به تفاهم نامه منعقد شده در راستای اجرای این طرح یادآور شد: بر اساس تفاهم نامه ۵ جانبه (وزارت نیرو، کمیته امداد، بهزیستی، بسیج سازندگی، استانداری) تا ۵ سال آینده سالانه ۵ هزار نیروگاه در سطح استان برای متقاضیان اجرا می‌شود.

مدیر کل امداد فارس گفت: با اجرای این طرح‌ها سالانه ۲۵۰۰۰ کیلووات برق پاک و تجدید پذیر به ظرفیت تولید برق استان اضافه و به شبکه تزریق می‌شود.

باشگاه خبرنگاران جوانفارسشیراز

شناسه خبر: 750920