u24
30 شهریور 1401 - 19:53

توسعه متوازن و همه جانبه کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی

آذرشهر- مدیرکل کتابخانه های آذربایجان شرقی گفت: توسعه متوازن و همه جانبه کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی یک اولویت است.

به گزارش خبرنگار مهر، اسد بابایی عصر چهارشنبه در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان آذرشهر با تاکید بر ضرورت ایجاد کتابخانه مرکزی بزرگ و مجهز در شهرستان آذرشهر گفت: متأسفانه بناهای کتابخانه های عمومی آذرشهر قدیمی بوده و همچنین از لحاظ متراژ و مساحت در شأن مردم فرهنگی شهرستان نمی‌باشد.

هایهایبابایی استفاده از ظرفیت خیرین شهرستان را برای توسعه سرانه فیزیکی کتابخانه ای را یکی از مهمترین درخواست‌های اداره کل کتابخانه های عمومی از انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان آذرشهر دانسته و افزود: با توجه به وجود شهرک‌های صنعتی مختلف در منطقه، استفاده از ظرفیت آنان برای توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی به ویژه توسعه کتابخانه های عمومی یک ضرورت است.

ایهایهایهایمدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی با اشاره به سیاست کلی نهاد کتابخانه های عمومی کشور مبنی بر تبدیل کتابخانه های عمومی به باشگاه‌های اجتماعی گفت: هدف ما تبدیل کتابخانه های عمومی به محل رفت و آمد عمومی مردم است در راستای این هدف نیز به دنبال توسعه متوازن و همه جانبه در کتابخانه های عمومی هستیم به این معنی که ضمن اینکه توسعه و بهسازی فیزیکی کتابخانه های عمومی را دنبال می‌کنیم، اجرای برنامه‌های فرهنگی متعدد و افزایش سرانه عضویت و امانت کتابخانه های عمومی بعد از اپیدمی کرونا را نیز پیگیر هستیم.

هایهایهایهایهایهایهایشمسعلی محمودیان، فرماندار شهرستان آذرشهر در این جلسه با تقدیر از فعالیت‌های فرهنگی کتابخانه های عمومی آذرشهر گفت: با توجه به گسترش روز افزون فضای مجازی و دسترسی همگانی به ابزار ورود به این فضا، نقش سازمان‌های فرهنگی را در جلوگیری از ترویج افسارگسیخته فرهنگ مخرب غربی مهم برشمرد.

هایفرماندار آذرشهر برگزاری منظم جلسات انجمن کتابخانه های عمومی را خواستار شد و گفت: مصوباتی که در جلسه انجمن تصویب و اجرای آن به سازمان‌ها واگذار می‌گردد حتماً باید گزارش اجرا و درصد تحقق آن در جلسات بعدی بیان گردد.

هایاسد بابایی در سفر یک روزه خود به شهرستان آذرشهر علاوه بر شرکت در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان، با حجت الاسلام و المسلمین امین رشتبری امام جمعه آذرشهر دیدار و گفتگو کرد.

هایرشتبریهمچنین بازدید از کتابخانه های عمومی حاج ابراهیم مسعودی گوگانی گوگان، حسین بن علی (ع) تیمورلو، شهدای فرهنگی و الزهرا (س) آذرشهر و حضور در محفل ادبی کتابخانه عمومی مولانای ایلخچی از دیگر برنامه‌های این سفر یکروزه بود.

هایع)س)ایلخچییکروزه

منبع: مهر
شناسه خبر: 750864