u24
14 مرداد 1401 - 11:24

راه سعادت بشریت توسل به امام حسین (ع) است

زنجان-سخنران همایش شیرخوارگان حسینی در زنجان گفت: راه سعادت و خوشبختی بشریت توسل به امام حسین (ع) است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام رسول برگی در همایش شیرخوارگان حسینی که در حسینیه اعظم زنجان برگزار شد، با یادآوری اینکه روایات زیادی از واقعه محرم نقل شده و طبق یکی از این روایات، همه روزها برای ما عاشورا و همه مکان‌ها نیز برای‌مان کربلا است، گفت: این بدان معنی است که امام حسین (ع) بر اعمال همه ما واقف است.

خبرنگار مهروی با تاکید بر اینکه باید قدردان محرم بوده و از این فرصت برای لبیک گفتن به ندای امام حسین (ع) استفاده کنیم، یادآور شد: اگر قرار باید یک در نفر در این عالم به خوشبختی و سعادت برسد باید با سیدالشهدا (ع) هم مسیر شود و راه سعادت بشریت در توسل به امام حسین (ع) است.

این کارشناس دینی از شهید سردار سلیمانی به عنوان نمونه بارز ملت مسلمان یاد کرد و افزود: وقتی این شهید بزرگوار از ملت ایران به عنوان ملت امام حسین یاد کرد، این بدان معنی است که خستگی نباید بر ملتی که خود را داعیه امام حسین (ع) می‌داند، از مشکلات خسته شود.

سخنران همایش شیرخوارگان حسینی در زنجان خاطرنشان کرد: به معنای واقعی کلمه، ملت مسلمان همواره در برابر استکبار و دشمنان قسم خورده خود ایستادگی کرده و تسلیم نمی‌شود؛ چرا که دین اسلام به ما آموخت که حتی اگر تشنه و گرسنه ماندید باید در مقابل دشمن ایستادگی کنید.

برگی با اشاره به اهمیت برگزاری همایش‌هایی چون شیرخوارگان حسینی، عنوان کرد: بانوان با حضور در این همایش به همراه فرزندان شیرخواره خود، تداوم‌بخش راه حضرت علی‌اصغر (ع) بوده و راه سعادت فرزندان خود را با راه شهید شش ماهه کربلا پیوند می‌زنند.

این کارشناس امور دینی و مذهبی با بیان اینکه امام حسین (ع) همواره ما را به زندگی آزادوار توصیه فرموده‌اند، ادامه داد: نمونه بارز این نوع زندگی همانی است که سید و سالار شهیدان فرمودند: مردن با عزت بهتر از زندگی با ذلت است و این یعنی ایستادگی در برابر ظلم به واسطه برخوداری از عزت نفس بالا است.

برگی با تاکید بر اینکه مادران در عصر حاضر رالت سنگینی بر دوش دارند، تصریح کرد: حضور مادران در گردهمایی‌هایی چون شیرخوارگان حسینی به فرزندان خواهد آموخت که برای دست‌یابی به عزت و سعادت جز با محبت به اهل‌بت (ع) و امام حسین (ع) محقق نخواهد شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 536009